Auto pārdošana draugam

Ir sens un gudrs teiciens, kas vēsta, ka Jums nekad nevajadzētu pārdot savu auto kādam no Jūsu draugiem. Ideja aiz šī teiciena ir tāda, ka, ja kaut kas notiek ar auto un Jūsu draugam nākas segt dārgu remonta rēķinu, viņš vai viņa vainos Jūs tajā, ka pārdevāt tiem sliktu auto. Tas varētu apdraudēt Jūsu draudzību un radīt aizvainojumu starp Jums un Jūsu draugu. Ja Jūs esat kaut nedaudz līdzīgi man, Jums var būt draugi, ko Jūs nevēlaties iesaistīt šāda veida situācijā.

Izmantojiet savas spriešanas spējas un uzticieties savai iekšējai sajūtai. Ja Jūs izlemsiet pārdot kaut ko savam draugam, pārliecinieties, ka Jums un Jūsu draugam ir skaidrība par automašīnas stāvokli un jebkādiem remontdarbiem, kas var būt nepieciešami.

Jā, Jūs varat pārdot savu auto draugam, taču juridiski viņi nevar pārņemt Jūsu auto kredītu. Viņiem būtu jāpiesakās kredītam, lai iegādātos Jūsu auto, lai Jūs varētu atmaksāt savu kredītu.

Lūk, daži padomi, kā pārdot savu auto draugam

Vispirms Jums būs jānāk klajā ar taisnīgu auto cenu. Ja tas ir tikai biznesa darījums, pārbaudiet auto tirgus vērtību, lai palīdzētu noteikt godīgo pārdošanas cenu. Apskatiet dažādus auto sludinājumu portālus (SS, Auto24, Autoplius un citus) un salīdziniet, par kādu cenu tiek pārdotas tādas automašīnas, kā ir Jums. Šie avoti ļaus Jums objektīvāk noteikt Jūsu automašīnas vērtību.

No otras puses, ja Jūs mēģināt palīdzēt draugam, kam nepieciešams auto, Jūs varat vienoties par noteiktu cenu. Pieņemsim, ka auto ir vērts €10,000 un Jūs piekrītat to pārdot par € 7000, jo Jūs vēlaties viņam izpalīdzēt. Lai tā būtu. Jūsu draugs būs ļoti laimīgs un apmierināts ar darījumu.

Pat ja tas ir Jūsu draugs, Jums vajadzētu aizvest auto uz servisu, lai veiktu apskati un noteiktu automašīnas tehnisko stāvokli. Ja Jūs uzzināt, ka auto nepieciešams neliels remonts, Jūs varat apspriest to ar savu draugu un izlemt, kurš par to maksās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *