Kā ietaupīt uz KASKO apdrošināšanu

KASKO apdrošināšana ir nopietns solis, lai nodrošinātos pret negadījumu finansiālajām sekām. To var iegādāties vienkārši sirdsmieram – tas nenozīmē, ka jūs jūtaties nedroši uz ceļa, drīzāk – jūs vēlaties justies vēl drošāk. KASKO bieži ir obligāta prasība automašīnām, kuras iegādājaties uz nomaksu. Šajā rakstā īsi apskatīsim, kā iegādāties lētāko KASKO polisi, ja vēlaties apdrošināties pret negadījumiem.

Kā taupīt, pērkot KASKO

Tā kā KASKO nav obligāta polise, tā ir ne tikai dārgāka, bet arī piņķerīgāk dabūjama. Tas nozīmē, ka to nevar iegādāties internetā, jo, piešķirot polisi, tiks veikta mašīnas apskate, kā arī no jums prasīs vairākus dokumentus – reģistrācijas apliecību, vadītāja apliecību, kā arī dokumentus, kas liecinās par automašīnas cenu. KASKO polises piedāvā sekojošie apdrošinātāji – Gjensidige, If, Seesam, Baltijas Apdrošināšanas Nams, BTA, ERGO, Balta, Baltikums, BTA, ERGO, Compensa un PZU.

Piesakoties KASKO polisei, ir grūti salīdzināt apdrošinātāju piedāvājumus, jo katram apdrošinātājam ir savi kritēriji, kā aprēķināt polises izmaksas. Tomēr diezgan droši, ka apdrošinātājus interesēs sekojošie mainīgie, saistīti ar jums un jūsu auto – cik auto maksā, cik tas ir vecs, kāda ir tā marka (jo ir “drošās” un “mazāk drošās” auto markas), kā arī tas, kas ar to brauks, pret kādiem riskiem KASKO polise strādā, kādu pašrisku (summu, ko esat gatavi segt negadījuma gadījumā), kādu summu, kā arī tas, ar kādu signalizāciju un citu drošības aprīkojumu ir apgādāta jūsu mašīna.

KASKO apdrošināšana – kuru apdrošinātāju izvēlēties?

Lai gan KASKO apdrošināšana nav obligāta, ja vien neiegādājaties auto līzingā, tā var sniegt tik ļoti vajadzīgo sirdsmieru par to, ka iespējamās saistības uz ceļa tiks nokārtotas. Svarīgi ir salīdzināt KASKO polises un to noteikumus, ne tikai lai ietaupītu, bet arī lai tiktu pie sev derīgākā risinājuma. Lai gan tā ir zināmā mērā “rakāšānās”, jo ir jāizpēta vairāki piedāvājumi, kuri savā starpā atšķiras, ir iespējams izmantot arī apdrošināšanas brokeru pakalpojumus – tā tomēr ir piņķerīga lieta, kuru vērts uzticēt profesionāļiem. Par to, kurš ir “labākais” apdrošinātājs visi lauž šķēpus atkarībā no savas pieredzes, tāpēc tas, ko var patiešām pateikt, ir vienkārši – apdrošinātāju piedāvājumi ir atšķirīgi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *