Dodge vieglie auto

Dodge ir 1925. gadā dibinātā Chrysler apakšbrends, kas, par spīti kompānijas finanšu nedienām (un arī neseno nonākšanu Fiat īpašumā), pastāv jau gandrīz gadsimtu. Kompānija ir dibināta 1915. gadā, Detroitā, un nonāca Chrysler īpašumā 1928. gadā. Pašlaik Dodge brends pārsvarā tiek izmantots vidējas cenas automašīnām, kā arī dažām sporta mašīnām. Dodge Latvijā tirgo TCM Motors, kas atrodas Rīgā, Krasta ielā 40. Interesanti, ka Dodge brenda prezidents ir Timotijs Kuniskis, kurš, šķiet, cēlies no amerikas latviešiem.

Dodge automašīnas

Dodge pārdod gan džipus, gan sedanus, gan hečbekus, bet pēdējos gados Dodge ir palicis īpaši iecienīts tā kravas automašīnu dēļ. Starp populārākajiem Dodge modeļiem noteikti jāierindo Dodge Caravan minivens, Dodge Charger sporta auto, kā arī Dodge Challenger, Dodge Avenger un Dodge Durango džips. Dodge automašīnas ir “vidusmēra” auto tādā ziņā, ka tās maksā ne pārāk lēti, ne pārāk dārgi patērētājam, kā arī ir visnotaļ viegli kopjamas.

Tāpat Dodge ir liela teikšana “muscle car” brendā; Dodge Challenger ir viena no zināmākajām šāda tipa automašīnām. Arī šīs amerikāņu kompānijas miniveni nav zemē metami, un vismaz auto vēstures grāmatās raksta par to, kā tieši Dodge Caravan izglāba Chrysler no droša bankrota gados pēc 1973. gada naftas krīzes. Lai vai kā – Dodge nav pārāk dziļi iesakņojies Latvijā, tādēļ tie, kas izvēlas šīs markas automašīnas noteikti uz ceļa izcelsies.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *