Daewoo vieglie auto

Daewoo ir izbijis Korejas auto ražotājs, kas kā korporācija tika likvidēts 1999. gadā, tā auto ražošanas daļai 2001. gadā nonākot General Motors paspārnē. Lai gan dažās pasaules daļās vēl joprojām tiek tirgoti auto ar Daewoo marku, no 2004. gada Latvijā Daewoo automašīnas tiek pārdotas kā Chevrolet. Latvijā šī ir ne pārāk populāra auto marka. Šajā rakstā īsi tiks apskatīta Daewoo vēsture, kā arī populārākie modeļi.

Daewoo vēsture

Kompānijas pirmsākumi meklējami 1937. gadā, kad radās kompānija National Motor, kas Korejā ražoja dažādus spēkratus, taču ne automašīnas. Automašīnas Daewoo sāka ražot 1962. gadā pēc valdības iniciatīvas, kas vēlējās Dienvidkorejā attīstīt automobiļu ražošanu. No 1962. gada līdz 1965. gadam, kad firmu nopirka Toyota, tā saucās Saenara Motor.

Pēcāk to sauca Shinjin Motors un citos vārdos, un kādu laiku kompānija sadarbojās ar tā nākotnes īpašnieku General Motors, taču 1982. gadā nonāca Daewoo korporācijas paspārnē (Daewoo no korejiešu valodas nozīmē “lielais visums”).

Pirmo oriģinālo mašīnu, lai gan bāzētu uz Opel Cadett, Daewoo sāka ražot 1986. gadā. Tas bija populārais Daewoo LeMans modelis. Līdz tam kompānija ražoja spēkratus, kas būtībā bija General Motors modeļu kopijas. 1996. gadā tā izveidoja pirmo oriģinālo mašīnu – Daewoo Espero – savukārt 1998. gadā tika izlaists pilsētas auto Daewoo Matiz – piecdurvju hečbeks, ko tagad pazīst ar nosaukumu Chevrolet Spark.

Sākoties Āzijas finanšu krīzei 90. gadu beigās Daewoo uz brīdi piederēja cits Korejas auto ražotājs – SsangYong – taču tā bija spiesta to pārdot vien divus gadus pēc iegādes, kad kompānija pati nonāca dziļās finansiālās grūtībās. General Motors paspārnē Daewoo automašīnas tika pārsauktas par Chevrolet, jo kompānijai bija brendinga problēmas pēc tam, kad tās prezidents aizbēga no Dienvidkorejas un Francijā tika aizvērta un nodedzināta Daewoo rūpnīca.

Daewoo vieglās automašīnas

Daewoo pēdējie izlaistie modeļi bija Lanos, Leganza un Nubira. Tie ir “lētā gala, līdzīgi zuz.lv kredīti” modeļi, kuri bija bēdīgi slaveni savas sliktās veiktspējas un nedrošības dēļ. Šķiet, ka Daewoo mantojums četrriteņu spēkratu pasaulē vislabāk būtu minams tieši ar Daewoo Matiz, kurš vēl joprojām dzīvo uz ceļiem – tiesa, krietni vien uzlabotā versijā – kā Chevrolet Spark.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *