Grand Prix (GP)

Ir daudz ko mācīties par Pirmo Formulu, kāda tā ir šodien, jo tā ir pārtapusi par dinamisku virkni sacīkšu notikumu. Katra sacīkšu sezona sastāv no vairākām sacīkstēm, kas ir zināmas arī kā Grand Prix (GP). Sacīkstes notiek speciāli izbūvētās trasēs un uz valsts ceļiem. Katras sacīkstes rezultāti tiek summēti, lai noteiktu divus Pasaules čempionātu ieguvējus: vienu braucēju un vienu konstruktora kausa ieguvēju.

Pirms autovadītāji un komandas ir tiesīgas sacensties vai piedalīties sacensībās, visiem autovadītājiem, konstruktoru komandām, organizatoriem un trasēm ir nepieciešama derīga licence, kas ir augstākās klases un sacīkšu licence.

Ir pašsaprotami, ka FIA prasa, lai Pirmās formulas sacīkšu dalībniekiem būtu augstākās klases sacīkšu licence, galvenokārt tāpēc, ka Pirmās formulas automašīnas ir izstrādātas pēc augstākajiem sacīkšu standartiem auto sacīkšu nozarē. Tā rezultātā, Pirmās formulas automašīnas tiek uzskatīti par visātrākajiem trases auto pasaulē.

Pirmās formulas automašīnas var sasniegt ātrumu līdz pat 360 km/h. Pirmās formulas auto sniegums lielā mērā paļaujas uz aerodinamiku, auto balstiekārtu un riepām. Aerodinamika ir kļuvusi par būtisku auto elementu, un katru gadu tiek veikti desmitiem miljonu vērti pētījumi, lai katru gadu šajā nozarē ieviestu jaunās komandas tehnoloģijas. Aerodinamika tiek ņemta vērā katrā Pirmās formulas auto aspektā – no balstiekārtas formas līdz pat braucēja ķiverei. Pētnieki pastāvīgi pievērš uzmanību divām lietām, kad runa ir par aerodinamiku: piespiedēj spēkam un vilkmi. Piespiedēj spēks spiež auto uz leju un spiež tā riepas pret trasi, uzlabojot automobiļa vadāmību un spēju izbraukt pagriezienus.

Pirmās formulas auto balstiekārta ir galvenais tās elements, kad runa ir par sniegumu. Mūsdienu Pirmās formulas auto balstiekārta ir kritiska saskarnei starp dažādiem elementiem, kas strādā kopā, lai radītu auto sniegumu. Balstiekārta notur dzinēja jaudu un piespiedēja spēku (ko rada spārni un aerodinamika ar riepu saķeri), ļaujot perfektu kombināciju ātri uz ceļa braukšanas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *