Kas ir drifts

Opel InsigniaRūcoša dzinēja skaņa ir labākā skaņa jebkura auto sacīkšu fana vai auto entuziasta ausīm. Degošas gumijas smarža uz ceļa, dūmu mākoņi ar katru uzrāvienu, automašīnas traukšanās lielā ātrumā, tas ir tīrs adrenalīns. Tas ir katra sacensību fanātiķa sapnis. Ja ātrums ir lielāks, risks ir lielāks, adrenalīns rodas ātrāk nekā jebkad agrāk, un sajūta ir lieliska.

Drifts būtībā ir braukšanas tehnika, kas ļauj vadītājam izbraukt asus pagriezienus uzturot ievērojami lielu ātrumu kontrolēti slīdot cauri pagriezienam. Šī manevra laikā aizmugurējie riteņi zaudē saķeri un priekšējie riteņi ir novietoti virzienā, kas ir pretējs līkuma virzienam. Lai to panāktu, vadītāji samazina pārnesumu lielāka griezes momentu, un ieslēdz rokas bremzi, pagriežot priekšējos riteņus pretējā virzienā.

Drifts ir guvis plašu ievērību, pateicoties nepieciešamām prasmēm un manevru aizrautībai. To intensīvi pilnveidoja un praktizēja dažādi braucēji, gan profesionālie, gan neprofesionālie. Rallija braucēji var izmantot drifta paņēmienus rallijos, tādējādi uzlabojot savu braukšanas stilu un ātrumu.

Drifts ir attīstījies kā motosporta paveids ar milzīgu fanu bāzi un daudziem sekotājiem. Pirmais drifta sacīkšu pasākums notika bija D1 kausa izcīņa Japānā. Drīz šis sporta veids ienāca arī Rietumos un tas kļuva par starptautisku sporta veidu. D1 sērija, kas notika Amerikas Savienotajās Valstīs, bija pirmais drifta pasākums ārpus Japānas.

Drifta pasaule ir uzmundrinoša gan braucējiem, gan skatītājiem. Patiesībā, ir konkursi, kuros punkti tiek doti par drifta paņēmieniem, pamatojoties uz reakciju, ko tie rada no pūļa, braucējiem driftojot tik tuvu pūlim, cik iespējams. Autovadītāji tiek arī vērtēti, balstoties uz to ātrumu, maršruta līnijām un leņķiem. Braucot līkumā ar lielāku ātrumu un ievērojot norādītās līnijas, ietver driftošanu lielākā leņķī uz ceļa malām. Tas nozīmē arī lielāku risku, augstākus punktus un, protams, milzīgu pūļa atbalstu.

Skats kā auto viens pēc otra driftē līkumos ir vienkārši neticams. Kad auto iebrauc asā likumā un tam ir jāuzņem ātrums, skaļā dzinēja rūkšana un dūmojošās riepas aizrauj jebkuru skatītāju un ir grūti pretoties satraukumam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *