Padomi: Kā droši braukt ziemā

Atcerieties, ka automašīnas vadīšana ziemas apstākļos, kurai ir 4 velkošie riteņi, ir uzlabota automašīnas vadīšana, kurai ir 2 velkošie riteņi!

Visus četrus riteņus var pagriezt, bet tikai divi no tiem saņem pietiekami daudz spēka no motora. Braucot ar tādu mašīnu pa apsnigušu vai apledojušu ceļu, tā nevar apstāties daudz ātrāk par to, kurai ir divi velkošie riteņi.

Jūtiet bezceļu braukšanas apstākļus ziemā!

Kupenas var (un bieži tā notiek) noslēpt celmus, akmeņus, nelielus baļķus un ar ledu noklātus zemes pleķus. Pirmo sniegu parasti ir vieglāk notīrīt nekā īstas ziemas sniegu, kuru ir sapūtis putenis. Zem irdena sniega bieži ir izveidojusies cieta sniega kārta, kura var radīt ne mazums problēmu.

Atcerieties par bīstamību, kuru jūsu visurgājējam rada sniegs, ja nebraucat pa ceļu!

Jūsu motors tiešām var sasalt, pat ja tas strādā, bet motora izslēgšana tam var būt itin bīstama. Bieži iztīriet zonu ap motoru un pievērsiet uzmanību eļļas un citu svarīgu šķidrumu temperatūrai. Centieties, lai ledus gabali un sacietējis sniegs nenokļūtu zem motora pārsega un nekaitētu bremzēm. Braucot pa seklām ūdens krātuvēm, uzmanieties no ledus un bremžu sasalšanas. Braucot motoru centieties nepārtraukti turēt iedarbinātu.

Rūpīgi pielāgojiet savu visurgājēju ziemai!

Pārbaudiet antifrīzu – izlejiet to un ielejiet jaunu. Vērojiet caurulītes – ja tās ir nodilušas, nomainiet. Nomainiet visas pārtrūkušas vai sacietējušas siksnas. Pārejiet pie ziemas smērvielām. Pārbaudiet eļļu un citus šķidrumus. Likvidējiet jebkādu mitrumu – tas var sasalt un radīt problēmas. Pārbaudiet gaisa spiedienu riepās (pat rezerves!). Pārbaudiet stiklu mazgāšanas šķidrumu. Paskatieties, vai izpūtēja caurulē nav caurumu un vai nav noplūdes – izplūdes gāzes ir divreiz bīstamākas, ja logi ir cieši aizvērti!

Paņemiet pēc iespējas vairāk mantu neparedzētam situācijām, īpaši, ja nebrauksiet pa ceļu!

Visas lietas ielieciet cieši aizveramā vietā (smagā grozā vai ceļasomā). Daži nepieciešamākie priekšmeti: signālraķetes, vilnas segas, vadi, uzkodas, neliela plītiņa, zupas paciņa, riteņu ķēdes, sniega lāpsta, sveces, šķiltavas un sērkociņi, prožektors un radiouztvērējs ar labām baterijām, kāda lasāmviela, ja nākto gaidīt. Neaizmirstiet medikamentus un nepieciešamās personiskos piederumus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *